Obecné informace

DDM Hlučín pořádá již řadu let letní tábory pro děti. Přes prázdniny k tomu slouží základna ve Sloupu v samém srdci Moravského krasu. Lokalita je vyjímečná nejen svým zeměpisným umístěním, ale i přírodou v okolí samotného tábora (jak vypadá náš tábor se můžete kouknout v záložce Prohlídka). Na základně se během prázdnin vystřídají vždy 4 turnusy. Tyto stránky jsou věnovány výhradně 4.turnusu, který časově spadá do druhé poloviny srpna.

Člověk, bez kterého by se náš tábor asi těžko konal se jmenuje Roman Kotisa, ale nikdo mu neřekne jinak než Skřítek. Skřítek organizuje tábory ve Sloupu již od roku 1994 (tradičně druhý turnus). V roce 2002 pak k tomu přibral i turnus další. Na čtvrtý turnus jezdí přibližně stejná sestava vedoucích vlastně již od doby, kdy se se Skřítkem na čtvrtý turnus vůbec začalo jezdit. Většinou jsou to "bývalí" táborníci, kteří zde jezdili i jako děti. Někteří byli se Skřítkem na táboře již 18 krát. Mají tedy bohaté zkušenosti s tábory a nyní již také s pozicí vedoucího. Řídíme se heslem: "Vše děláme pro děti", proto se snažíme udělat vždy maximum, aby se zde děti skvěle bavily, zažily zajímavé věci a třeba se i něčemu novému přiučily. Všichni vedoucí jezdí na tábor ve svém volném čase a také bez nároku na jakoukoli odměnu (více o vedoucích v záložce Lidé).

Rodiče asi bude nejvíce zajímat, jak je to u nás na táboře s jídlem a hygienou. Kuchyně je plně vybavena, děti mají jidlo 5x denně (včetně teplé večeře), nápoje jsou k dispozici po celý den. Co se týče koupání, v prostoru tábora je umyvárna uzpusobená pro bežnou denní očistu. Každý čtvrtý den se pak koná koupání v teplé vodě v místní škole.

Táborový program je založen na tom, aby se pořád něco dělo, proto nepřekvapí spousta her, nemohou chybět také slavnostní táboráky, ani dětmi oblíbené diskotéky. Protože je tábor v lokalitě Moravského krasu, byla by škoda nevyužít zdejšího okolí. Táborníci se dočkají výletů na Macochu, do Sloupsko-Šošůvských a Punkevních jeskyní . Tradičním se stal také výlet do kuželny v Blansku se zastávkou na rozhledně v Podvrší u Veselice. Dalším místem pro výlety jsou Boskovice se svým westernovým městečkem, hradem a zámkem.

Aktuality
O táboře
Lidé
Fotogalerie
Minulé ročníky
Síň slávy
Prohlídka
Vzkazy
Kontakty