Minulé ročníky

Tábor 2020

CeloTáborováHra Agenti

Legenda (příběh doprovázející hry i celé táborové dění):
Letos jsme obnovili téma tajných agentů. Po přijímacím testu naši rekruti podstoupili těžký trénink, na konci kterého složili přísahu a byli přijati do řad FBI, CIA, KGB a CI5. Poté se dozvěděli, že ztratili paměť, což měl na svědomí známý profesor Eda. Postupem času získávali více informací a zjistili, že profesor chce svět uvést do zmatku nemocemi a mutacemi. Pomalu se pomocí různých stop a svědectví blížili k profesorově zatčení. To se jim také povedlo. Ale díky svým mutantům, profesor uprchl. Naši agenti měli dost práce s jeho dostižením. Nakonec jej i s jeho mutanty dostihli a zneškodnili napořád. Alespoň takhle zní oficiální zpráva ze všech institucí.

Zajímavosti:

Tábor 2019

CTH Chyťte padoucha Káju

Legenda:
Táborníci jsou hrdinové, kteří byli vybráni jako postavy, či chcete-li hrdinové do nové skvělé a přelomové počítačové hry. Všechno, co uvnitř hry udělají, uvidí hráči, kteří hru budou hrát. Nicméně hra se od původního scénáře výrazně odklonila, když zhrzená postava slavného Mária začala hru všemožně sabotovat a ovládat. Hrdinové se tedy kromě snahy projít levely nastražené Máriem také snažili přijít na to, jak Mária porazit.

Zajímavosti: Téma 2019

Tábor 2018

CTH All-inclusive v říši pohádek

Legenda:
POZOR, POZOR!!! Perníková vesnička opět otevírá! Po 150 letech se znovu otevírají brány pohádkové říše s unikátním zážitkovým pobytem. Chcete na vlastní oči vidět draky, chcete povečeřet s Širokým, chcete se podívat čarodějnici pod pokličku? Žádný problém…
Takovýto leták lákal mladé zájezdníky na pohádkové zážitky v pohádkové říši. Nicméně zájezdníci posléze zjistili, že celý výlet je jen zástěrka pro akci, kterou navěštila sudička před 150 lety. Zájezdníci plnili její proroctví a tím bylo osvobození zakletých výletníků, kteří se nevrátili ze zájezdu před 150 lety a kvůli čemuž byly tehdy výlety do pohádkové říše zrušeny. Každá pohádka má šťastný konec a tedy se zájezdníkům podařilo osvobodit zakleté výletníky z dob minulých a tím trochu vylepšit vztahy mezi říší pohádek a pozemským světem.

Zajímavosti: Téma 2018

Tábor 2017

CTH Bohové jsou šílení

Legenda:
Na jedné malé krásné planetce žijí 4 kmeny. Ty byly jednoho dne přilákány na jedno místo tajemným pařezem (pánem lesa), který jim prozradil existenci bohů a zároveň je proti bohům poštval. Kmeny sbíraly přízeň jednotlivých bohů, ale také se snažili na základě rad Dědy Pařízka vymanit se z jejich závislosti a být svobodní. Pařez si s osadníky zahrával a používal různé lsti k tomu, aby kmeny získávaly a nosily mu předměty moci jednotlivých bohů. Jakmile ale měl všechny, stal se z hodného Pařízka ukrutný vládce planety, kterému musely kmeny sloužit. Nakonec naštěstí oslabení bohové poradili kmenům, jak Pařeza porazit a těm se to podařilo.

Zajímavosti: Téma 2017

Tábor 2016

CTH Ústav pro nápravu strašidel

Legenda (příběh doprovázející hry i celé táborové dění):
Pokud strašidla nejsou schopna z jakéhokoli důvodu vykonávat svou profesi (např. jako kolega upír alergický na krev), pak skončí v Ústavu pro nápravu strašidel. Táborníci jako noví svěřenci ústavu ve Sloupu ale navíc stojí před nelehkou situací, kdy je potřeba rychle zlepšit pověst, finance i strašidelnost ústavu a navíc najít nového schopného kandidáta na ředitele. Starý ředitel drak Květoslav totiž vydal ultimátum, že pokud se to nepovede, tak všechny sežere...

Zajímavosti: Téma 2016

Tábor 2015

CTH Vesmírní piráti

Legenda:
Proč jednou neudělat z táborníků záporáky? - v jedné daleké galaxii žijí 4 rasy vychytralých ufonů, kteří mají jedinou vášeň a tou je dobývání planet. Po dlouhé době nudy se objevila nová neznámá planeta, kterou by stálo za to dobýt. A tak není divu, že se prakticky ihned přichystaly výpravy všech 4 ras a vyrazily do akce. Po dlouhé cestě plné dobrodružství, nebezpečí a zákeřností ze strany ostatních výprav se podařilo na neznámou planetu dorazit. Je to Země v roce 2720, kde po válkách a staletích klonovacích pokusů zbylo jen 5 obyvatel. V dobíjení tedy spíše než pozamšťani dělaly problém ostatní výpravy.

Zajímavosti:

Tábor 2014

CTH Vládce času

Legenda (příběh doprovázející hry i celé táborové dění):
V blízké budoucnosti byl vynalezen stroj času, časová turistika se stala hitem a jeho vynálezce se stal nejbohatším a nejvlivnějším mužem planety. Stačilo ale málo a pohoda se změnila v nejhorší časovou katastrofu všech dob. Všichni lidé se nekontrolovaně začali přesouvat v čase. Jeden den byli v 14. století mezi rytíři a princeznami, hned další den třeba v době ledové a hned potom měli co dělat, aby je nesežral nějaký ten dinosaurus. Je jasné, že takhle se žít nedá. Proto také byla vypsána pohádková odměna za vyřešení této zvláštní situace. Což se nakonec opravdu někomu podařilo, stal se slavným a bohatým. Našim táborníkům (v budoucnosti) je nyní šedesát, přežili katastrofu, o cestování časem ví všechno potřebné a tak se v jejich hlavách zrodil ďábelský plán: Co tak poslat vzkaz svým mladým já, aby zkusili katastrofu vyřešit dřív a odměna připadla jim. A tak se taky stalo. Nic netušící táborníci tábora Sloup 2014 dostávájí zprávu z budoucnosti od sebe sama a tábor začíná...

Zajímavosti:

Tábor 2013

CTH 13.kovboj

Legenda:
Do nejzápadnějšího městečka divokého západu přichází po kolejích hlavní hrdina našeho příběhu: kovboj Ninick G. O’Almara a netuší, že městeččani na něj chystají past ve formě zvolení šerifem a předhození banditům, kteří již delší dobu terorizují městečko. Obyvatelé West West City zase netuší, že Ninick je nenapravitelný smolař, kterému se právem říká 13. kovboj. Potrhlý příběh končí bizardní přestřelkou ne příliš vyvedených strážců zákona v čele s Ninickem a banditů, po níž zústávají banditi uvězněni v kanále.

Zajímavosti:

Tábor 2012

CTH Roboti

Legenda:
Alespoň v krátkosti shrneme historicky nejobsáhlejší příběh o historickém shledání robota a člověka v městě Robopolis: Před branami města Robopolis se tajemně objevil sympatický hlavní hrdina a vypravěč příběhu - robot Edí. Sice neví, jestli vyznává matičku, ozubené kolečko, pružinku nebo drátek, zato ale dobře ví, proč do města přišel. Při poznávání města a jeho roboobyvatel zjistil, že tady spousta věcí není v pořádku. Město nefungovalo, jak by mělo, po ulicích se potulovala banda bývalých bojových robotů a odšroubovávála, co ji přišlo pod klepeta. A k tomu ten virus... Edímu se pomocí opravy kamaráda Databota podařilo zjistit strašidelné tajemství - Edí našel programátora, který sám řídil město a o kterém žádný z robotů neměl ani tušení, že vůbec existuje. U něj pochopil, proč to v Robopolis nefunguje i kdo je jeho stvořitel, kterého předtím nepoznal. S tím se nakonec i setkal a společně začali řídit město, na které už starý programátor neměl sílu.

Zajímavosti:

Tábor 2011

CTH Agenti

Legenda:
Po 6 letech jsme oprášili osvědčené a velmi oblíbené téma tajných agentů. Tentokrát se agenti CI5, CIA, FBI a KGB vrací do Moravského Krasu, aby udělali přítrž řádění profesora Edy. Problémem ale je, že našim hrdinům byla vymazána šíleným E paměť. Patrání tedy musí začít odznova. Postupem času se ale i přes ztrátu paměti agenti dopátrají, že profesor se chce pomstít světu za to, jak s ním bylo zacházeno a že jeho plánem je vymazat paměť všem učitelům, aby už nebylo možné dále lidi vzdělávat. První útok na učitele pomocí zapomínacího jedu v kytkách v poslední školní den byl celkem úspěšný, ale k dokončení plánu bylo potřeba mnohem víc. Naštěstí se ale agentům podařilo šíleného, ale geniálního E, v poslední chvíli zastavit. Při vzniklém zmatku se ale profesor nadýchal jedu zapomnění a doplatil tak na svůj nebezpečný vynález. Nic si nepamatující profesor nyní pracuje na výzkumu léku proti rakovině. Důležitou postavičkou příběhu byl také tříruký mutant a oddaný pomocník profesora, kterého E stvořil. A jak dopadl mutant Bob po profesorově ztrátě paměti? Byl přesunut na venkov, tam se naučil vařit a otevřel si skvělou restauraci, kde si agenti nakonec pochutnali na poslední večeři.

Zajímavosti:

Tábor 2010

CTH Příběhy bobra Emila

Legenda:
Táborníci se jako zvířátka přistěhovali do slavného lesa, jemuž šéfuje všem známý jelen Ruda. Právě začalo jaro a protože tento rok byla zima opravdu dlouhá a tuhá, je jasné, že s úrodou budou velké problémy. Společná spolupráce všech zvířátek v této krizi je nezbytně nutná. Během následujícího roku to zvířátka neměla vůbec jednoduché, nejen, že musela tvrdě pracovat na sběru potravy, ale také řešit mnoho nečekaných situací. Táborníci při nich poznali významné osobnosti lesa, jako například jelena Rudu nebo bobra Emila, který - jak se ukázalo - se spíše než stavění hrází věnuje sepisováním zvířecích příběhů. Nesmíme také zapomenout na tajemnou radu starších nebo na morčáka Jaka (specialistu na lidské záležitosti), bez jehož pomoci by se všichni dalšího jara jen těžko dožili. Nakonec se tedy zvířátkům podařilo nasbírat zásoby potřebné na další zimu, a to díky historicky první pomoci od lidí. Všichni mohli bezstarostně zalézt do svých nor a v poklidu čekat na další jaro.

Zajímavosti:

Tábor 2009

CTH Tajemství dávných civilizací

Legenda:
Na úbočí jedné velké sopky žil národ, který získával znalosti a informace špehováním ostatních národů. Časem bohužel již neměl v okolí nikoho, od koho by se mohl něčemu novému přiučit. Nechtěl ale svůj již vypracovaný systém získávání informací zahodit. Proto rada starších vymyslela lest, jak do oblasti nalákat hned 4 mocné civilizace najednou. Lest se jim vyvedla a nic netušící výpravy Číny, Egypta, Římské říše a indiánských kmenů putovaly daleko za své hranice na území lidu od sopky. Zde se snažili usídlit na rozkaz jejich vládců, i když vlastně nevěděli proč. Nakonec domorodcům vše zhatil nečekaný výbuch jejich sopky a byli nuceni se prozradit a vyjevit všechna svá tajemství. Obtěžkáni poklady, ale také nazlobeni za to, že si s nimi lid od sopky tak dlouho zahrával, se poté výpravy vrátily zpět na svá území.

Zajímavosti:

Tábor 2008

CTH Záhada ztraceného draka

Legenda:
Bylo, nebylo, jednoho dne v jedné malé vesničce se objevilo zvíře, které předtím nikdo nikdy neviděl. Nedalo se popsat jinak než, že je to prostě pohádkový drak. Časem se ukázalo, že i jiné pohádkové postavičky mohou cestovat z pohádky do nepohádky. Tento stav, ale nebyl příjemný ani jednomu ze světů, proto se všichni snažili najít způsob, jak tuto situaci napravit. Vše vyústilo v cestu táborníků do říše pohádek, kde putovali za dědem Vševědem, který přece všechno ví a jistě nakonec prozradí, jak vše napravit. A tak se nakonec i stalo. Zazvonil zvonec a tábora byl konec.

Zajímavosti:

Tábor 2007

CTH Vesmírní kovbojové (Godyoni)

Legenda:
Godyoni (táborníci) jsou mimozemšťané se společnou zálibou v dobývání planet. Dobyli již všechny planety kromě jedné a tou byla Země. A tak bylo vysláno několik vyvolených skupin, aby ji dobyli a stali se slavní. Zároveň soutěžili mezi sebou, aby mohli být těmi prvními úspěšnými. Jak to vypadalo v tu chvíli na Zemi? Psal se rok 2720 a po několika nukleárních válkách a staletích klonovacích pokusů zbylo na modré planetě už jen 7 lidí (vedoucí). Lidé vší silou svou Zemi bránili a dařilo se jim to, dokud se Godyoni nespojili a zaútočili na ně najednou. Godyoni takto nejen dobyli Zemi, ale získali i cenný poklad a vstoupili tak do dějin vesmíru.

Zajímavosti:

Tábor 2006

CTH Živly

Legenda:
Jednoho dne se narodil člověk s mocí, která dokázala živly ovlivňovat. Svou moc pak vložit do čtyř kamenů, tak aby byla zachována rovnováha na Zemi. Tyto kameny pak zakopal a toto místo se stalo posvátným a po řadu staletí jej hlídali strážci. Později se z neznámého důvodu na místo zapomnělo. Až před nějakým časem nějaká banda bláznů (vedoucí) kameny vykopala, aby zničili svět. Porušili tak rovnováhu a začala se dít spousta katastrof. Byla tedy vybrána skupinka lidí (táborníci), kteří měli bandu dopadnout a zachránit svět. Po dlouhých bojích se jim to nakonec podařilo.

Zajímavosti:

Tábor 2005

CTH Agenti

Legenda:
Po tvrdém výcviku a přísaze byli táborníci přijati do řad agentů FBI, CIA, CI5 a KGB. V okolí vesnice SLoup řešili několik zapeklitých případů a následně nečekaný únos informátora a váženého občana Štefana Jašky. Agenti byli víceméně úspěšní a nakonec svým jednáním dopomohli Štefanovi k úniku ze zajetí.

Zajímavosti:

Tábor 2004

CTH Výpravy na ostrovy pirátů

Legenda:
V tomto roce nešlo o ucelený příběh. Každá hra byla koncipována jako výprava na jeden z ostrovů pirátů.

Zajímavosti:

Tábor 2003

CTH Cesta na horizont

Legenda chybí. Každá hra měla táborníky posunout kousek dál v cestě na vrchol vysněné hory.

Zajímavosti:

Tábor 2002

CTH Zlatý motýl

Legenda:
Táborníci se vydali po stopách vzácného zlatého živočicha a postupně odhalovali jeho příběh.


Aktuality
O táboře
Lidé
Fotogalerie
Minulé ročníky
Síň slávy
Prohlídka
Vzkazy
Kontakty